Gudauri – Ski trip pt.1

Z rôznych strán sa k nám už dlhší čas dostávajú informácie o jedinečných gruzínskych freeridoch. Rozhodli sme sa to otestovať na vlastnej kozi a na trip do Gudauri sa nás nazbieralo 8 kusov. Budeme sa snažiť naše zážitky zachytiť v pár krátkych blogoch, ktoré Vás dúfame inšpirujú a neskôr Vám pomôžu s Vašim vlastným výletom za “exotikou”.

Legendary trip zacal tuto sobotu v budapesti kde sa stretla mikulasska posadka v zlozeni : johny, kubo, peto a stano spolu s posadkou z bratislavy, vitom, mirom a radom. Joinol nas aj nas kamos Dima, ktory uvodnu fotku nestihol, ale uz zaciatkom tripu nam velmi pomaha s jeho plynulou rustinou, pretoze v gruzinsku nikto nehovori anglicky.

Legendary trip začal túto sobotu v Budapešti kde sa stretla mikulášska posádka v zložení : Johny, Kubo, Peťo a Stano spolu s posádkou z Bratislavy, Viťom, Mirom a Radom. Joinol nás aj náš kamoš Dima, ktorý úvodnú fotku nestihol, ale už začiatkom tripu nám veľmi pomáha s jeho plynulou ruštinou, pretože v Gruzínsku nikto nehovori anglicky.

Preco tato klise fotka? A preco tolko radosti? Neuverite, ale to ze sme nakoniec odleteli je maly zazrak. Pouceni nasimi kamaratmi a vyzbrojeny vlastnou nepozornostou sme si nas sports equipment pre 7 ludi nabalili do 4 vakou s vahou 49, 46, 39 a 32 kil. Velmi nemile zistenie na checkine bolo, ze maximalna vaha 1 batoziny je 32 kil. Nastastie sa nam rychlo podarilo napakovat veci do prirucnych batohov a skoro 10 kil nam zobral aj mudrejsie pobaleny Dima. Fajciari to stihli zrelaxovat cigaretkou pod policajnym dohladom a o 4 minuty 20 sme stihli boardnut lietadlo v style last call for passengers. 23:55, vyrazame! 

Prečo táto klišé fotka? A prečo toľko radosti? Neuverite, ale to že sme nakoniec odleteli je malý zázrak. Poučený našimi kamarátmi a vyzbrojený vlastnou nepozornosťou sme si náš sports equipment pre 7 ľudí nabalili do 4 vakov s váhou 49, 46, 39 a 32 kíl. Veľmi nemilé zistenie na checkine bolo, že maximálna váha 1 batožiny je 32 kíl. Našťastie sa nám rýchlo podarilo napakovať veci do príručných batohov a skoro 10 kíl nám zobral aj múdrejšie pobalený Dima. Fajčiari to stihli zrelaxovať cigaretkou pod policajným dohľadom a o 4 minúty 20 sme stihli boardnuť lietadlo v style last call for passengers. 23:55, vyražame!

A samotna cesta lietadlom? Rad by som povedal, ze tato fotka hovori za vsetko. Ale skuste si radsej predstavit 200 spiacich ludi a 8 typkov co si spravili z chvosta lietadla za asistencie letusiek sukromny bar.  

A samotná cesta lietadlom? Rad by som povedal, že tato fotka hovorí za všetko. Ale skúste si radšej predstaviť 200 spiacich ľudí a 8 týpkov čo si spravili z chvosta lietadla za asistencie letušiek sukromný bar.

Tuto cast by sme urcite nemohli zaradit do sekcie traveling on budget.. Ale ci to stalo za to? Urcite!

Túto časť by sme určite nemohli zaradiť do sekcie traveling on budget… Ale či to stalo za to? Určite!

Spolu s trojhodinovym casovym posunom nas let teleportoval do Gruzinska, lokal time 6:00. Na letisku nas uz cakal dohodnuty transfer za 16 eur/per person z kutaisy az do gudauri.

Spolu s troj-hodinovým časovým posunom nás let teleportoval do Gruzínska, lokal time 6:00. Na letisku nás už čakal dohodnutý transfer za 16 eur/per person z Kutaisy az do Gudauri.

Prvu sancu pospat si sme vyuzili naplno a zobudili sme sa az na ranajkach, ktore pre nas dokonca bez poziadania zorganizoval sofer. Cierny caj, prazenica so sunkou, cca 5 eur.

Prvú šancu pospať si sme využili naplno a zobudili sme sa až na raňajkách, ktoré pre nás dokonca bez požiadania zorganizoval šofér. Čierny čaj, praženica so šunkou, cca 5 eur.

Po ubytovani v apartmanoch priamo na svahu ( za cca 20 eur per person na noc ) sme sa vybrali rovno na svah. Prve prekvapenie bola priazniva cena skipasu cca 60 eur na 7 dni. Druhe, uz neprijemne prekvapenie bolo, ze kvoli vetru netaha vrchny usek strediska. 

Po ubytovaní v apartmánoch priamo na svahu ( za cca 20 eur/per person na noc) sme sa vybrali rovno na svah. Prvé prekvapenie bola priaznivá cena skipassu cca 60 eur na 7 dni. Druhé, už neprijemné prekvapenie bolo, že kvôli vetru neťahá vrchný úsek strediska.

Shredovanie modrych zjadoviek nas moc nenadchynalo, ale nastastie Peto rychlo vynuchal chodnicky lokalov a zaviedol nas na nedotknutu planicku, na ktorej sme si mohli veru z vesela zakricat.

Shredovanie modrých zjazdoviek nás moc nenadchýňalo, ale našťastie Peťo rýchlo vyňuchal chodníčky lokálov a zaviedol nás na nedotknutú planičku, na ktorej sme si mohli veru z vesela zakričať.

Vecera gruzinskych specialit, flasticka, lokal party. See you shortly.   Text : Vito FrLM

Večera gruzínskych špecialít, flaštička, lokál party. See you shortly.

Text : Vito FrLM

Posted in All, Cestovanie, Nezaradené and tagged , .