Freeride LM Summer camp – Pálava Pasohlávky

V združení sa uchytil pekný zvyk otvárať letnú sezónu v kampe na Pálave. Toto skvelé miesto sme objavili ešte počas študentských čias na Brnenskej Univerzite, a tak rok čo rok navštevujeme autokamp ATC Merkur. Je to krásne miesto so skvelou atmosférou a nespočetným množstvom športového vyžitia. Ešte počas vysokoškolského štúdia sme tu absolvovali windsurfovy kemp a od tej doby je Pálava našou pravidelnou letnou destináciou.

Z Bratislavy po diaľnici smer Brno, trvá cesta zhruba hodinku a pol. Pravidelne sa náš na výlet nazbiera 10 až 15 ľudí, poslednú dobu sa pridávajú aj kolegynky a kamoši mimo združenia. Naším obľúbeným squatom je polostrov medzi dvomi lagúnami v blízkosti windsurf kempu a príjemného baru, kde robia najlepšie kontinentálne raňajky aké si môže človek predstaviť.

Rozľahlá vodná plocha a vinice v okolí sú príjemným prostredím pre trávenie letných dni. Dokonala večerná scenéria, posedávanie v bare, vodné športové aktivity, hranie beachvolejbalu, to všetko ponúka toto skvelé miesto. Náš stan je vždy najväčší z celého kempu a dokonca do neho zaparkujete aj auto a pojme aj celé združenie.

Určite odporúčam navštíviť surfkamp F4, ktorý ponuka rental služby ale aj inštruktorov pre začiatočníkov. Veľkým plusom kempu je wakelake, kde sa dá učiť alebo zdokonaľovať za slušné ceny. Jedným z obľúbených športov združenia je beachvolejbal a hádzanie šišky, čo nás skutočne dokáže baviť hodiny. Keďže je Pálava situovaná vo vinárskej oblasti, nemal by si si nechať ujsť výletnú plavbu po priehrade, v rámci ktorej môžeš ochutnávať víno až kým......:) Hlavne pite zodpovedne aby ste si potom aj niečo pamätali, verte že my sme im sadli na lep.

Pálavu odporúčam zažiť, ak by si sa chcel pridať sleduj náš web, určite vyrazíme na trip aj začiatkom leta 2015.

Vyhecuj sa a neseď doma !
FRLM TEAM

Súvisiace...

Posted in All, Cestovanie, Nezaradené, Zo života FRLM and tagged , .