Silvester v Las Vegas

Tento článok nebude mat s Freeride lyžovaním nič spoločné, no predsa len som sa rozhodol aspoň v krátkom reporte podeliť sa s vami o zážitky zo Silvestra v Las Vegas. Keďže cestovanie a spoznávanie nových krajín patri k najväčším koníčkom celého združenia, USA v zozname krajín nesmelo chýbať. Využil som príležitosť spojiť prijemné s užitočným, teda pracovnú návštevu technologického veľtrhu CES 2015 a predlžiť si pobyt v Las Vegas a Los Angeles a užiť si ich naplno.

Predsa len aspoň nejaká spojitosť s Freeride LM sa tu objavila. Hneď po prílete do LAX, ma prekvapilo relatívne chladne počasie. Až potom ma napadlo pozrieť si predpoveď podrobnejšie. Predpoveď naznačovala max 3 stupne a vo vyšších oblastiach dokonca sneženie. Moja príručná batožina s prevažne letným oblečením mi bola teda na 2 veci. Na cestu do LA sme si s mojim kamarátom Šišom, bývalým spolužiakom a šikovným hokejovým trénerom lokálnych RIPTIDE, požičali Ford Escape so zimnými gumami a vydali sa na cestu. Diaľnicou z LA do Vegas je to 300 míľ cez pestrú krajinu. Musím povedať, že pravé rozmanitosť prírody a členitosť krajiny ma prijemne prekvapila. Ešte viac však sneh na najvyššom bode počas cesty. Niektoré posádky zastavovali a šmýkali sa na malých kopčekoch, keďže sneh je tu raritou ako u nás more.
Moja predstava, že Vegas je len jedna ulica, pár hotelov a kasín sa rýchlo zmenila na nemý úžas a padnutú sánku pri pohľade na panorámu mesta. Je to ku*va obrovské a veľkolepé. Plán na silvestrovsky večer bol zájsť na dobrú večeru a obzrieť najznámejší Boulevard na svete, Strip BLVD, kde sa nachádzajú všetky vo filmoch známe hotely, kasína a kluby. S telefónom v jednej ruke a s kamerou v druhej som natáčal všetko okolo seba ako japonský turista. Všetky tie svetlá, billboardy, reklamy, krásne ženy, hotely sú tak očarujúce, že sa vám zatočí hlava. Počas Silvestrovskej noci sa v uliciach Vegas tiesnilo až 300 tic. párty ľudí zo všetkých kútov sveta. Neviem porovnať kvalitu ohňostroja veľkomiest, ale ten vo Vegas bol o trochu lepší než v LM na námestí :))

Užíval som si pobyt vo Vegas, skúsil som hazard no nevyhral nič, zrejme mám šťastie v láske a ochutnal jedlá, čo sa mi doposiaľ ochutnať nepodarilo. Reštaurácie a služby sú na vysokej úrovni, nemal som jedinú negatívnu skúsenosť a jedlo bolo vždy fantastické. Nočné kluby sú kapitolou samou o sebe, každý večer má nejaký klub exkluzívneho hosťa či už DJ alebo speváka. Do klubu sa bez pozvánky od promotéra, odporúčam vyhľadať Carlosa Venturu, alebo zaradením na guest list ani nedostanete a na vstupné, drinky a pozývanie sexy dievčat si pripravte peknú hrču peňazí. Mne sa podarilo dostať na párty, kde hral DIPLO, Lyl John a v publiku sa objavil Will.i.am z The Black eyed peas a Damyan John zo Shark Tank. Na moje prekvapenie tam nenájdete na blato rozbitých ľudí, tých SBS hneď berie z klubu preč. Vegas vás vtiahne do seba svojou atmosférou a viem si ľahko predstaviť ako tam človek stratí hlavu a minie celý svoj majetok za pár pekných chvíľ.

V galérii nájdete aj niekoľko fotiek z Los Angeles a Hoover Dam, ktoré som mal tiež možnosť navštíviť

Na záver ešte motto z Vegas: „Čo sa stane vo Vegas, je hneď na Facebooku“ True story ! :)

Miro

Posted in All, Cestovanie, Nezaradené, Zo života FRLM.