Žiarce – Detský domov 2017

V rámci viacerých aktivít združenia, sa nám už niekoľko vecí podarilo zorganizovať, no práve táto posledná stojí za väčšiu pozornosť a všetci čo priložili ruku k dielu si zaslúžia veľký palec hore. Už dlhšie sme mali v pláne zorganizovať akciu dobročinného charakteru a po pár sezónach silných rečí sa nám to aj podarilo. Radosť akú nám lyžovanie prináša sme chceli sprostredkovať aj deťom, pre ktoré nie je až také samozrejmé sa cez víkend vybrať na hory a užívať si jazdenie na lyžiach.

Idea bola jasná. Nájsť deti a lyžiarske stredisko. ktoré bude ochotné sprístupniť vlek bez nároku na zisk. Po odmietnutí zo strany nemenovaného strediska s 82km zjazdoviek, nám v ústrety vyšlo lyžiarske stredisko Žiarce v Pavčinej Lehote. Oslovili sme detský domov v Liptovskom Hrádku (Kralovej Lehote) a prisľúbili sme im, že počas zimných mesiacov zoberieme ich deti lyžovať. Od začiatku boli veľmi naklonený tomuto nápadu a aj touto formou ich srdečne pozdravujeme.

Keďže máme v združení niekoľko ex- inštruktorov, so slušnou porciou odučených hodín, s realizáciou myšlienky nebol problém.

Naše prvé stretnutie v stredisku Žiarce bolo naplánované na sobotu 21.1.2017 a priznávame, že sme boli vo veľkom očakávaní, ako to celé dopadne. Na svahu nás už vo výstroji čakali 4 chalani s vedúcim, a akékoľvek pochybnosti opadli hneď pri prvom kontakte. Po krátkej rozcvičke a otestovaní si lyžiarskych skúsenosti sme sa rozdelili do skupín a výučba mohla začať.

Počasie bolo síce mrazivé, no chalani neúnavne točili jazdu za jazdou. Síce sa nám pritrafili aj menšie pády, no našťastie bez väčších následkov. Deň sme úspešne zakončili spoločným fotením a slovami, že sa vidíme o 2 týždne na tom istom mieste a tom istom čase.

Veľká vďaka patrí Jankovi Papayovi, ktorý si to celé obehal a dohodol detaily akcie, lyžiarskemu stredisku Žiarce za ústretovosť a taktiež všetkým členom FrLM, ktorí obetovali voľný čas a venovali sa mladým chalanom.

Ďakujeme aj Peťovej snúbenici Lucke, ktorá sa stala nepochybne najoblúbenejším inštruktorom dňa! Zdravíme aj chalanov a už teraz sa tešíme na dalšie lekcie.

O video report z akcie sa postaral už tradične #reporterpeter :

Text Miro
Foto Vito

Posted in Projekty, Zo života FRLM.