Detský domov

S výučbou sme začali minulú sezónu (2016/2017), pričom prednedávnom sme úspešne zavŕšili druhý rok. Radi by sme sa touto cestou ešte raz poďakovali lyžiarskemu stredisku FUN PARK Žiarce za nezištnú a ústretovú spoluprácu. Veríme, že po dvoch úvodných sezónach bude pokračovať mnoho ďalších. 

Ako vznikol nápad

Myšlienka s výučbou lyžovania detí z detského domova vznikla prvýkrát v hlave mojej priateľky (aktuálne už snúbenice, ktorú by som nedal za nič na svete) Zuzky.

V aute cestou z Liptova domov do nášho aktuálneho bydliska v Banskej Bystrici sme sa zamýšlali, čomu by sme sa ako združenie mohli venovať nasledujúci rok. “Viete výborne lyžovať, máte dokonca aj kurzy na výučbu a je vás dosť na to, aby ste to vedeli zastrešiť”, premýšlala nahlas pri nápade začať s bezplatnou výučbou lyžovania pre deti z detských domovov. Okamžite som bol jej nápadom nadšený a ihneď sme začali premýšlať nad celou organizáciou. 

Na najbližšej schôdzi nášho občianskeho združenia som nápad predložil ostatným členom s malou dušičkou, či nájdem dostatok dobrovoľníkov na samotnú realizáciu. Mnohí z nás totiž robili a niektorí stále robia platených inštruktorov a teraz som chcel vziať každému z nich kúsok z tohto času a úsilia a to samozrejme bez nároku na akúkoľvek odmenu. Uvedomujeme si totiž, že detské domovy na tom nie sú finančne najlepšie a nemohli by si dovolť lyžiarskych inštruktorov platiť. Moje obavy boli zbytočné. Ako dobrovolníci na výučbu sa mi prihlásili všetci zúčastení a ja už som v tomto momente vedel, že máme z veľkej časti vyhrané.

Ďalším krokom bola návšteva Detského domova v Kráľovej Lehote, kde sídli vedenie rôznych detských domovov situovaných na Liptove. Vedenie zobralo našu myšlienku veľmi pozitívne a zostával posledný, no azda najdôležitejší krok, v podobe zabezpečenia lyžiarskeho svahu. Najprv sme skúsili štastie v stredisku Ski Jasná, ale tu sme žiaľ s vidinou odmeny v podobe detských úsmevov nepochodili. Vyšiel však hneď druhý pokus a dohodli sme sa s ochotným a milým pánom Šebom v zastúpení lyžiarskeho strediska v Pavčinej Lehote známeho pod názvom FUN PARK Žiarce.

Odvtedy každú druhú víkendovú nedeľu učíme bez nároku na honorár detičky z detských domovov v okolí Liptova, pričom nik z nás na začiatku nečakal, aký to bude pocit na nezaplatenie, keď Janko, Adamko či Evička, vyčaria úprimný a vďačný úsmev na tvárach po úspešnom zdolaní prvých oblúkov na svahu

S výučbou sme začali minulú sezónu (2016/2017), pričom prednedávnom sme úspešne zavŕšili druhý rok. Radi by sme sa touto cestou ešte raz poďakovali lyžiarskemu stredisku FUN PARK Žiarce za nezištnú a ústretovú spoluprácu. Veríme, že po dvoch úvodných sezónach bude pokračovať mnoho ďalších. Tiež by som rád vyzdvihol najaktívnejšieho inštruktora, dobráčiska od srdca Petra Hubku, ktorý sa na výučbe podielal skutočne levím podielom a ochotne obetoval naozaj kusisko svojho voľného času.

KeĎ sa odmena dostaví ihneď

Je neuveriteľne krásne, keď Vás po 2 hodinách na svahu, malé 5 ročné dievčatko objíme a poďakuje za lyžovačku. Snažíme sa našu vášeň pre lyžovanie, sprostredkovať práve deťom z domovov.

odučených dní

odučených detí

rozdaných úsmevov

..Ak nás v našom snažení chcete podporiť..

Darujte nám Vaše 2% z daní

Vás to nestojí nič a nám to veľmi pomôže
Samozrejme chápeme, ak Vaše dane dávate na iné účely, ako napríklad deťom bez domova, alebo na inú vznešenú činnosť, určite majú prednosť! Ale ak majú prepadnúť, budeme radi za každý príspevok.

kontakt

+421 917 852 242
freeridelm(at)gmail.com

Občianske združenie FREERIDELM
Pri Šajbách 34, OZ Freeride LM
83106, Bratislava 35

IČO: 42271380
Bankové spojenie: 2800472937/8330

chcete vedieť viac, máte otázky?